Winnaars Kunstbende Zeeland 2025 bekend!

Zondagmiddag 13 april vond de Zeeuwse voorronde van Kunstbende voor de 35e keer plaats, dit jaar in de Theater de Mythe en Podium ’t Beest in Goes. Deze middag werd maar weer eens heel duidelijk dat de provincie Zeeland een groot aantal jonge, creatieve talenten in ‘huis’ heeft. Bijna 100 jongeren in de leeftijd van 12 tot 19 jaar, afkomstig uit heel Zeeland, lieten het beste van zichzelf zien op de diverse podia in Goes.
Een 24-koppige, professionele jury had de zware, maar inspirerende taak de acts in de categorieën DANS, THEATER, EXPO, MUZIEK, DJ, TAAL, FILM en FASHION te beoordelen. De eerste prijswinnaars vertegenwoordigen Zeeland bij de landelijke finale op 28 juni in de Melkweg in Amsterdam. Alle prijswinnaars krijgen naast de Kunstbende Award, een geldprijs en prijzentas vol gadgets en vrijkaarten. Wie zich graag verder wil ontwikkelen, kan gebruik maken van coaching door professionals uit het vak en de mogelijkheid om op te treden op diverse Zeeuwse festivals. Prijswinnaars van de landelijke finale krijgen zelfs de kans van hun leven door op een groot landelijk festival of evenement te mogen optreden!
De gelukkigen zijn:
Expo:
1. Hannah
Nieuwenhuijse (16 jaar uit Middelburg)
2. Escha Zuidweg (18 jaar uit Middelburg)
3. Rosa Verwer (12 jaar uit Wilhelminadorp)
Taal:
1. Ilva Dekker (19 jaar uit Middelburg)
2. Arwen Van Agtmaal (14 jaar uit Middelburg)
3. Mei-Li Sun (15 jaar uit Terneuzen)
Film & Animatie (1 prijs vanwege minder dan 5 deelnemers):
1. Tessa Blom (14 jaar uit Koudekerke), Janneke Leijs (13 jaar uit Middelburg), Kitana Pieterse (14 jaar uit Middelburg)
DJ:
1. Jort Zaltbommel (19 jaar uit Heinkenszand)
2. Ruben van Zanten (17 jaar uit Kortgene)
3. Bas Hubregtse (14 jaar uit Goes)
Theater:
1. Jasper Versprille (17 jaar uit Kloetinge), Zenna Jansen (16 jaar uit Goes), Noah Ouhajou (18 jaar uit Middelburg), Norah Zuidweg (17 jaar uit Middelburg)
2. Caya Sandee (17 jaar uit Goes)
3. Marit Kooiman (16 jaar uit Ovezande)
Fashion (1 prijs vanwege minder dan 5 deelnemers):
1. Tara de Smit (19 jaar uit Oostburg)
Dans:
1. Zara Ullersma (14 jaar uit Middelburg)
2. Lisa de Jonge (18 jaar uit Hoedekenskerke), Nicci Uitterhoeve (14 jaar uit Hoedekenskerke)
3. Sara van Gils (17 jaar uit Vlissingen)
Muziek:
1. Frederique Duivenvoorde (19 uit Middelburg)
2. Kate Lois (19 jaar uit Goes)
3. Mind in Vein (Joris Postema 17 jaar, Maris Dieleman 17 jaar, Nico Kaashoek 16 jaar uit Middelburg), Freek Lucas (16 jaar uit Zoutelande)
Over Kunstbende
Kunstbende is dé springplank voor een nieuwe generatie makers in de categorieën Dans, DJ, Expo, Fashion, Film, Muziek, Taal en Theater. Deelnemers zijn tussen de 12 en 19 jaar oud, afkomstig uit heel Zeeland en hebben eerder dit jaar kennis kunnen maken met Kunstbende via een bezoek van Kunstbende in de klas of bij de jaarlijkse workshopdag in februari jl. bij ZB Bibliotheek van Zeeland.
Kunstbende wordt mede mogelijk gemaakt door Fonds voor Cultuurparticipatie, ArtEZ Hogeschool voor de kunsten, Rabobank, Scalda en Provincie Zeeland. Organisatie en coördinatie in Zeeland is in handen van ZB Bibliotheek van Zeeland.
Foto door Luuk Kemoe